DOST

Sana sevgilerin en büyüğünü yüreğimde taşıyarak yaşıyorum. Dostluğun gerçek anlamıyla katıksız ve yargısız.. Bunu yaparken hiç sorgulamadan bu günü veya yarını ve hatta geçmişi.. ve hiçbir zaman yaşandı ve bitti ile bitmeyecek, sonlanmayacak bir gerçeklikle ..somut ve iddialı istemek ..Gönüller öyle şeyler istiyor ki; istekleri sınırsız ve alabildiğine özgür ya içinde bulunduğumuz koşullar..
Yaşamın gerçek penceresi ,düş kırıklıkları, beklentiler, çırpınışlar, koşuşturma ve hep yalnızlık.. hep o içimde büyüttüğüm kocaman dağ olmuş yalnızlığın ve yalnızlıklar..
İmkansızlıkların perdesini yırt at düşlerde kolay, yürekler de hiç te imkansız değil.. maddi yaşamda olanaksız..
Sürekli bir beklenti, umut ve sevgi içinde yaşamakta olması.. BİR ANLAMI OLUR MUYDU SENCE.. bence asıl önemlisi BU..
Belki de en umutsuz durumlarda en mutsuz durumlarda en mutsuz anlarda ve en yalnızlığımızda içimizin bir yerlerinde pusuda bekleyen umut ışığının yadsınamaz varlığıdır.
Eminim ki hiç hissetmesek te o var. Olduğunu bile hissettirmeden sinyaller gönderip zor anlarımızın üstesinden gelmemize yardım ediyorlardır…
Olması bile güzel.. hissetmesek te cesur atılımlar, cesur yaşamak için, yüreklice beklemesini bilerek ve severek yarını anlamlandırmak adına gönüller bir olduğu sürece hiçbir zaman yalnız değilizdir. Ben kendimden eminim gözlerimin her bakışının bir adım gerisinde beni izliyorsundur.. Kilometrelerin araya girmesi görünen görüntüden ibarettir. Önemli olan ruhsal bağımlılıktır. Ruhen seni tanımlayabilecek birilerinin var olduğunu, yaşadığını, uzanabileceğin rahatlığında olup bunu itiraf edebilmektir.

2 thoughts on “DOST”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir