Dışardan bakıyorum dünyaya

Şimdi dışından bakıyorum dünyaya, canım yanmıyor eskisi gibi, insanları bir filmi seyreder gibi seyrediyorum, filmin sonunda herkesin evine gideceğini biliyorum.
Dalmıyorum kafa kol acılara, rüyalarımda devam etmiyor davalar. Derdi olanın derdiyle sürüklenip gitmiyorum artık. Ve kendimi her sorunu çözeceğini zannettiğim Don Kişot gibi görmüyorum. Durduk yere gözlerimden yaşlar da süzülmüyor içimden hıçkırdığım. Çevre yolundan geçerken Side’ye doğru giden su kemerlerini görünce tarih öncesine geçiş te yapmıyorum.
Zindan kalesine yakın Kale dibine oturup Melas ta suya bıraktıklarıma bakmıyorum. Yağmurlar yağarken sonbaharda duygular hücum etmiyor yüreğime. Yanmıyor canım sızım sızım.
Kaçmıyorum insanlardan gözlerimdeki buğuyu görmesinler diye. Bir çocuk misali başım okşansın da istemiyorum artık. İltifatlar etkilemiyor hatta batıyor sebepsizce. Kuşlar , ağaçlar konuşmuyor. Gece yarısı uykumu almış gibi uyanıp yıldızları saymıyorum, yastığım kolumun altında oda oda dolaşmıyorum.
Her gördüğüm insana her şeyi anlatma isteğim de gitti .Hatta konuştuklarıma ilk defa görmüşüm gibi yabancı yüreğim. Daha çok eskileri düşünüp daha az bu gündeyim.
Yetmişli yılların şarkılarında eski Türkiye’ye de gitmiyorum. Çok konuşmuyor susuyorum. Susmak daha çok konuşmak gibi geliyor bana. Kelimeleri ne çok üzmüşüm meğer.
Cep telefonumdan şarkılar açıp paltomun cebinde dolaşmıyorum etraftakilerin şaşkın bakışları arasında. İnsanların yüzlerini de okuyup okuyup anlam yüklemiyorum.
Duvar panoma yapılacaklar listesi de, kendime mektup ta yazmıyorum.
Kitap okurken karşılaştığım bir satırla gökyüzü pırıl pırıl olup Viki gibi” buldum” diye fırlamıyorum ayağa. Bir çocuğun, gencin, insanın yarasını sararken iyileştirdiğimi de sanmıyorum. Ben bu gemiden mutlu ineceğim diye de tutturmuyorum. Haklı olmak yerine insan olmayı seçiyorum…

2 thoughts on “Dışardan bakıyorum dünyaya”

  1. Harikasın arkadaşım, emeğine yüreğine sağlık, kalemin daim olsun inşallah sevgi ve selamlar ❤

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir