BAK YEŞİL YEŞİL

BAK YEŞİL YEŞİL
Siyah beyazlı yıllar ,kanallar birden fazla ama hepsi aynı kanalı TRT yi gösteriyor.Televizyonun açılma saatinde İstiklal Marşımız söylüyor evdekiler ayağa kalkıyor saygı duruşunda bulunuyoruz.
Mahallede sadece bizim evde televizyon var bu sebeple bazı akşamlar televizyonun olduğu oda sinema salonu gibi dolu oluyor.Kaçak ,Kunta Kinte en çok izlediğimiz yabancı diziler..Yerli dizi Kaynanalar ..Tijen karakteri hiç görmediğimiz ve çok etkilendiğimiz bir karakter..
Yılbaşı proğramlarını iple çekerdik tüm ünlü sanatçılar en şık kıyafetleri ile sahne alırlardı..Zeki Müren ,Emel Sayın,Bülent Ersoy,Erol Evgin ,Kayahan,Gönül Yazar,Muazzez Abacı ve niceleri..Saat on ki olup ta yeni yıla girince Nesrin Topkapı izlenmeden kapatılmazdı televizyon..Nesrin Topkapı’yı izlerken o çocuk halimizle utanırdık gözlerimizi kaçırırdık dansını izlerken..
Türk Filmleri Tarık Akan Gülşen Bubikoğlu ile başladı bizim için Tarık Akan Filiz Akınla devam etti,o kadar duygusal ve içten filmlerdi ki yakışıklılığı ile hayran olduğumuz Tarık akab abi kadar da güvenilirdi bizlere..Adile Naşit,Münir Özkul, Ayşen Gruda ,Şener Şen ,Halit Akçetepe,Kemal Sunal ile çevirdiği tüm filmleri ailemizden bir parçaydı bizim için..Yıllar geçtikten sonra bile çocuklarımız için Hababam Sınıfı izlemek büyük bir keyif oldu..
Kapat gözlerini kimse görmesin,
Yalnız benim için için bak yeşil yeşil
Şarkısındaki sözler içimizi ısıtırken gözlerinin rengini renkli televizyona kavuştuğumuzda görebilmiştik..
Çocukluğumuz ve gençliğimizin jönü sinemaya toplumsal içerikli yiğit filmlere imzasını atarak yol aldı,eğilmedi,bükülmedi,doğrunun ve çağdaşlığın yolundan ayrılmadı.
Hiç karşılaşmadık yaşamda ama O ailemizden biri oldu daima,güven veren onurlu..
Kendisi ile olmasa da yeşil çamdaki çalışma arkadaşları ile omuz omuza idik bu gün O na adanmış etkinlikte.
Şimdi yoksun verdiğin onurlu mücadelenle bakıyorsun biliyorum bizlere..YEŞİL YEŞİL..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir